Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 19.03.2024, 07:46
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Міні-чат

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 118

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Каталог україномовних сайтів

Форма входу

free counters

Пошук

Монастирі

Свято-Введенський жіночий монастир сестер чину святого Василія Великого в Житомирі

Сестри василіянки відкриті до потреб Церкви сьогодення, зосереджуючись головним чином на прославі Господа через молитву (повне церковне правило), яка є основою монашого життя.


Інформація про монастир

Свято-Введенський жіночий монастир –

один з наймолодших монастирів Української Греко-Католицької Церкви . Розташований у південно-східній частині міста Житомира – Смолянці.

У Житомирі до заборони і знищення Уніатської Церкви, а саме до 1772 року були лише чоловічі монастирі. Жіночий монастир сестер-василіанок існував лише деякий час у Любарі.

Історія Житомирського Свято-Введенського жіночого монастиря ЧСВВ розпочалася 2 грудня 2005 року, коли на запрошення житомирського адміністратора, отця Віталія Сидорука і за благословенням Преосвященного Владики Василія (Медвіта), Екзарха Києво-Вишгородського, сестри Чину Святого Василія Великого приїхали до Житомира для провадження молитовного життя і праці при парафії. (читати далі)

Діяльність монастиря


Сестри Житомирського Свято-Введенського жіночого монастиря не тільки подвизаються в пості та молитві. Тут також багато часу віддають для служіння ближнім, особливо потребуючим.

Двічі на місяць в неділю при монастирі збираються члени спільноти «Віра і Світло».

З 2007 року діти і всі бажаючі займаються в художньо-катехитичній, а тепер вже - іконописній школі «Одигітрія». Пройдено програму від дитячих малюнків зображення свят церковного року до символіки іконопису і технології малювання ікони на дошці. Уроки проходять кожної неділі о 15:30 при монастирі.
(читати далі)



Інформація про Чин


Сестри чину святого Василія Великого, Сестри ЧСВВ


Харизма

Сестри василіянки відкриті до потреб Церкви сьогодення, зосереджуючись головним чином на прославі Господа через молитву (повне церковне правило), яка є основою монашого життя.


Чисельність монашої спільноти

В українській провінції є 194 сестри, а саме: з вічними обітами - 126, з тимчасовими обітами - 49, новичок - 12, постулянток - 7.


Чисельність монахинь за кордоном

У світі є 630 монахинь ЧСВВ. За кордоном - у місійних станицях Греції та Німеччини, на навчанні і праці (у Римі і в Америці) перебуває 11сестер з України. (читати далі)



Історія Чину


Цей міжнародній Чин Східної Католицької Церкви є найстаршим монашим Чином у світі, якого корені сягають ІV століття і св. Василія Великого, котрого ім’я він носить. Св. Василій, Архієпископ Кесарії Кападокійської в Малій Азії, знаний як Отець Східного Монашества. Він поручив, своїй сестрі, св. Макрині, управу і провід першого жіночого монастиря.

Перший монастир, розташований на берегах річки Ірис в Малій Азії, притягнув до себе молодих жінок з близьких заможних посілостей. Багато з них походили з багатих родин, але ані їх життєве становище ані достатки або світська важність не мали значіння за мурами монастиря. Кожна жила скромно і простенько у вбогій келії. Кожна вдоволялася їдою і напитком який подавала монаша кухня в призначений час. Кожна вдягалася у скромний одяг який дала Настоятелька і кожна в спільноті постановила посвятитися життю молитви. Всіх їх надихав приклад св. Макрини і слова св. Василія Великого. (читати далі)


У Житомирі нас можна знайти тут