Вітаю Вас Guest!
Monday, 23.05.2022, 12:19
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Міні-чат

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Total of answers: 117

Статистика


Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Каталог україномовних сайтів

Форма входу

free counters

Пошук

Інформація про протопресвітерство

Житомирське протопресвітерство (церковно-адміністративна одиниця, яка об'єднує парафії і є складовою єпархії) створене 31 липня 2010 року декретом блаженійшого Патріарха Любомира (Гузара) шляхом поділу Вінницько-Житомирського протопресвітерства на Вінницьке і Житомирське. 

Можемо говорити скоріше про відновлення знищеного московськими царями у 1795 році Житомирського деканату Київської унійної Митрополії. У 1772 році на території Житомирської області існувало 7 деканатів, що включали у себе 365 парафій.

Сьогодні відновлене протопресвітерство включає у себе усіх вірних та парафії на території житомирської області. Хоча протопресвітерство активно розвивається і кількість вірних постійно збільшується, зараз до нього входять 15 активно діючих парафій у Житомирі, Бердичеві, Радомишлі, Любарі, Чуднові, Коростишеві, Чуднівькому та Ружинському районах, на яких служать 9 священиків.

На парафіях діють кілька недільних шкіл. Священики опікуються хворими та займаються соціальним служінням та просвітницькою діяльністю.

На території протопресвітерства діє жіночий Свято-Введенський монастир сестер-василіянок.