Субота, 20.04.2024, 13:01

Головна » 2012 » Січень » 15 » Відновлення Різдвяних традицій на Чуднівщинні
Відновлення Різдвяних традицій на Чуднівщинні

На самому екваторі Різдвяних святкувань, по суботньому святкуванні свята Обрізання Господа і Спаса Нашого Ісуса Христа, в неділю перед святим Просвіщенням, на центральній площі містечка Чуднова перед районним Будинком культури відбулось не бачене й не чуване, а можливо просто забуте, сучасним сьогоденням дійство, - безпрецедентна акція - фестивалю Різдвяних вертепів, який вперше відбувався на теренах Чуднівщини після такого довгого історичного періоду забуття цієї чудової християнської традиції в нашому українському народі.

Прекрасне святкове дійство стало можливим через участь в ньому аж чотирьох Різдвяних колективів з різних регіональних територій Житомирщини, а саме міста Житомира, селищ міського типу Вакуленчук і Великих Коровинців, села Жежелева, що на Вінничині. Особливою несподіванкою недільного свята стала також присутність ще одного аматорського колективу з селища міського типу Іванополь, який прибув на дане дійство, із власної ініціативи учасників вертепу, і не лише гідно та гучно виступив прославляючи народження Божого Сина, а й вніс до цього урочистого заходу особливу радість взаєморозуміння та єднання християн суміжних можна сказати районів області.

Чуднівські Різдвяні святкування були організовані Київською Архиєпархією Української Греко-Католицької Церкви, представленою на місцевому рівні парафією святого Архистратига Михаїла, під патронатом Голови селища та за сприяння завідуючої районного відділу культури і туризму. Недільне свято зібрало навколо себе велику кількість жителів та гостей селища, котрі із захопленням спостерігали інсценізовані події Різдва Бога і Госпда Нашого Ісуса Христа, люб’язно представленні творчими молодіжними християнськими колективами інших парафій УГКЦ Житомирської області, які в свою чергу на благодійній основі жертвували дану феєрію заради єдності та миру сердець вірних всіх місцевих християнських громад. На завершення варто відмітити також і надприродну допомогу, у безпосередньому наочному вигляді та й відчутті давно очікуваної справжньої зимової морозної погоди!

Настоятель парафії святого Архистратига Михаїла (УКГЦ) висловлює щиру подяку колективам-учасникам Різдвяного фестивалю, органам місцевого самоврядування, жителям та гостям селища, котрі своєю присутністю долучилися до радісного прославлення народження Божого Сина, а також всім людям доброї волі, які в будь-який інший спосіб позитивно приєдналися до такої світлої святкової феєрії.

подав отець Степан Вавричин,

настоятель парафії святого Архистратига Михаїла (УГКЦ) у смт. Чуднові

Переглядів: 748 | Додав: FrVitaliy | Рейтинг: 5.0/3
1 ambrosial
Гарний вертеп! Чудові костюми!