П`ятниця, 19.04.2024, 06:47

Головна » 2013 » Травень » 18 » У Житомирі вшанували пам’ять жертв політичних репресій
У Житомирі вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Сьогодні, 18 травня, у Житомирі вшановували жертв політичних репресій 1937-1938 років.

Вшанувати пам'ять до пам’ятного знаку в районі провулку Путятинського прийшли представники Житомирської міської ради, Житомирської ОДА, Богунської та Корольовської районних рад, житомиряни, учні міських загальноосвітніх шкіл, діти та онуки репресованих. Також прийшли вшанувати невинно убієнних і житомирські парафіяни УГКЦ разом із сестрами Свято-Введенського житомирського монастиря Сестер Чину Святого Василія Великого.

Панахиду відслужили Житомирський протопресвітер УГКЦ о. Віталій Сидорук та священик УПЦ КП протоієрей Олександр Стахурський. Заупокійні молитви прочитали священики Римо-Католицької Церкви.

На рубежі 20-30-х років минулого століття запущений сталінським режимом маховик репресій втягнув у свою орбіту основну масу українців, що по-суті було цілеспрямованою, планомірною, на державному рівні здійсненою політикою геноциду проти нашого народу. У жорнах сталінських репресій було кинуто квіт української нації – державних, військових і громадських діячів, письменників, працівників культури і мистецтва. Не було в Україні такого міста чи села, яких би не торкнулося чорне крило репресивного свавілля тоталітарної системи. Ніхто не знає остаточної кількості жертв.

Загалом, в районі провулку Путятинського поховано понад 20 тисяч репресованих.

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається в Україні щорічно, у третю неділю травня.

За матеріалами інтернет-видань
Фото: http://zt-rada.gov.ua/news/p3140